IELTS Kimler için Gereklidir?


IELTS Sınavları 3 farklı konuda karşımıza çıkabilmektedir. Eğitim, İş ve Göçmenlik…

IELTS Kimler için Gereklidir

Eğitim için IELTS

IELTS uluslarası eğitim için kapıları açar. Amerika, İngiltere, Kadana, Avusturalya, Kanada, Yeni Zellanda ve Birleşik Krallık ve Avrupa’daki İngilizce eğitim veren kurum tarafından kabul edilir. Ayrıca Türkiye’de bir çok vakıf ve devlet üniversitesinde hazırlık sınıfından muafiyet için de IELTS Skoru yeterli olmaktadır. IELS skoru üniversitelerin kabul şartlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Boğaziçi Üniversitesi, Bilkent Üniversitesi, Bilgi Üniversitesi ve Yeditepe Üniversiteleri IELTS Sınavlarda istenilen skoru elde etmeniz halinde hazırlık sınıfından muaf olabileceğiniz üniversitelerden bazıları.

İş için IELTS

IELTS dünya çapında İngilizce konuşan ülkelerdeki işverenler ve profesyonel ortakları tarafından kabul edilen dünyanın önde gelen İngilizce dil testidir.

Türkiye’de bir çok Banka da dil tazminatını IELTS sınavı sonuçlarına göre vermektedir.

Göçmenlik için IELTS

İngilizce konuşulan bir ülkeye göçmeyi planlıyorsanız, İngilizce dil becerileriniz sizin için önemli olacaktır. Avusturalya, Kanada, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık da dâhil olmak üzere pek çok İngilizce konuşulan ülkede hükümetler IELTS sınavını göçmenlik işlemlerinde ve öğrenci vizesi başvurularında kullanır.

İngilizce konuşulan ülkelere göçmenlik başvurusu yaparken bazen anadili İngilizce olan bireylerin dahi İngilizce dil yeterliliklerini belirtmeleri gerekir. IELTS sınavına girmeden önce göçmenlik başvuruş yapacağınız ülke için belirlenen IELTS puanını kontrol etmeniz gerekir.

Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz


İletişim Formu